Sıkça Sorulan Sorular

Ortam ve Yüzey Dezenfektanı ürününü nasıl kullanılır?

Ortam Dezenfektanı ürünümüzü ortamdaki hijyen / kirlilik düzeyine göre bire bir (1 Litre Su – 1 Litre Bioxi Ortam dezenfektanı) ila bire on (9 Litre Su – 1 Litre Bioxi Ortam dezenfektanı) şeklinde seyreltip kullanabilirsiniz. Hazırlanan ürün 24 saat içerisinde uygulanmalıdır. Kullanım sıklığı yine ortamdaki hijyen / kirlilik düzeyine göre değişkenlik gösterir.

Eğer çok sık kullanılan ve birey sayısı fazla, hastane, muayenehane, ofis, ev, ortak çalışma alanı, üretim merkezi gibi.. ise birebir (%50 su, %50 Bioxi Ortam Dezenfektanı) ila bire beş (%80 su, %20 Bioxi Ortam Dezenfektanı) oranında; görece daha az kişinin kullandığı, apartman genel temizliği, etkinlik alanları, depo vb. ise bire beş beş (%80 su, %20 Bioxi Ortam Dezenfektanı) ila bire on beş (%90 su, %10 Bioxi Ortam Dezenfektanı arasında bir seyreltme ile kullanabilirsiniz. Yüzey ve kumaşlara zarar vermez. ULV Cihazı, buhar makinesi, sırt pompası ve benzeri; püskürtme özelliği olan tüm cihazlarda kullanılabilir. Kullanım için özel bir ekipman gerektirmez.

Esans içermeyen Bioxi markalı ürünlerin yapısı nedir?

Bioxi içeriğindeki aktif klordan dolayı hafif karakterimsi bir kokuya sahip olup, Bakanlık Onaylı Biyosidal ruhsatlı Bir üründür. Dezenfektanınızda hiçbir esans maddesi bulunmamaktadır. Bunun dışında üründeki koku etken madde olan aktif klorün, içindeki sıvının gaz haline gelmesinden kaynaklıdır. Toplumumuzda klor kokusu çamaşır suyu kokusu ile bağdaştırıldığından ötürü bu tür bir hissiyat doğabilmektedir. Bu durum etkinliğin azalmasının aksine etkinliğinin yüksek düzeyde olduğunun göstergesidir. En ağır zırhlı virüsleri dahi yok etme özelliği vardır. Sterilizasyon seviyesinde dezenfektan özelliği vardır. Ürün zararlı kimyasal içermemektedir. Özel üretilmiş tuz ve aşamalı filtrelenmiş suyun yüksek teknoloji elektrokimyasal reaktörlerde moleküllerin yeniden işlenmesiyle aktif klor elde edilmektedir. Bu da ürünün güvenle kişisel hijyende kullanılmasına olanak sağlamaktadır. Bioxi hassas ciltle dahi kullanılabilmekte olup, uzun süreli kullanımda alkollü ürünler gibi cildi tahriş etmez. Alkol, fenol gibi keskin bir kokusu olmayıp, karakteristik hafif bir klor kokusuna sahiptir. Bioxi, en dayanıklı bakteri, virüs ve funguslar üzerinde akredite laboratuvarlarda testlere tabi tutulmuş ve etkinliği %99,999 kanıtlanmıştır. Bahsi geçen testler Yeditepe Üniversitesi Biyosidal Ürün Analiz Laboratuvarlarında yaptırılmış olup, Sağlık Bakanlığınca onaylanmıştır.

Ürünlerimiz iritasyon yapmaz; gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Lütfen Sağlık Bakanlığının onayladığı biyosidal ürünleri kullanmaya özen gösteriniz.

MSDS (güvenlik formu) Sertifikalar, Üniversite Test Sonuçları vb belge talepleri info@bioxi.com.tr adresine talepte bulunabilirsiniz. Talep sebebiniz ile birlikte iletişim bilgileriniz ve şirket bilgilerinizi iletmenizi rica ederiz. En kısa sürede dönüş sağlayacağız.

Hijyen Sertifikası hazırlamamız gerekiyor, ne yapmalıyız?

Bioxi ürünlerini alıp uygulamasını yaptıktan sonra son kullanıcı ya da kurumsal firmalar, resmi kurumlar tarafından Hijyen Sertifikası talep edilebilmektedir. Bu belgeyi Kendiniz hazırlayıp; imza kaşeniz ile birlikte kullanabilirsiniz. Bioxi tarafından hazırlanmış Bioxi Hijyen Sertifikası hazırlanması özel bir işlem olup, ilgili birimlerimiz tarafından hazırlanmaktadır. Bioxi Hijyen Sertifikası için info@bioxi.com.tr adresine talepte bulunulmalıdır.

Ürünü uygulaması için herhangi bir mesul müdür ya da yetki belgesi gerekli midir?

Bioxi Ortam Dezenfektanı uygulaması yapmak için herhangi bir yetki belgesi gerekliliği belirtilmemiştir.

1 LT Dezenfektan ile kaç m2 yer dezenfekte ederiz?

Uygulamada kullandığınız cihaza göre değişkenlik gösterir. Ancak, HD 5 ULV cihazı ile 4 LT su, 1 LT Bioxi Ortam dezenfektanı ile birlikte kullanıp toplamda 5 LT bir solüsyon hazırladığınızda 100 m2 alana derin bir dezenfektasyon uygulaması*yapmış olursunuz.

Uygulama yaparken tulum giymeli miyim, solursam sorum olur mu?

Koruyucu giysi kullanmanızı tavsiye ediyoruz; dezenfekte ettiğiniz alanı sizden korumak için. Ürünün solunmasında bir sıkıntı yoktur, insan ve hayvan sağlığına zararlı bir kimyasal bulundurmamaktadır.

Kurumsal satın alma, ihaleler, İhracat ve diğer talepleriniz için:
+90542 826 91 11 (Telefon & WhatsApp)
+90542 826 91 91 (Telefon & WhatsApp)
info@bioxi.com.tr

dezenfektanci.com | Online Satış

Son günlerde özellikle e-ticaret platformlarında Bioxi markamız adı altında sahte ürün satışı yapıldığı tespit edilmiştir.

Siz değerli ziyaretçilerimizden ricamız; Bioxi markalı dezenfektan ürünü satın alımlarınızda www.dezenfektanci.com ya da Bioxi Yetkili Satıcılarını tercih etmeniz.

Ürünlerimizin satış fiyatları www.dezenfektanci.com adresinde olduğu gibidir. Bu fiyatların çok altında satış yapan firmalardan uzak durmanızı ve alışveriş yapmamanızı önemle rica ederiz.

Bu firmaların sattığı ürünlerin orijinalliğinin şüpheli olması ve içerisinde insan sağlığını doğrudan etkileyen zararlı kimyasallar olma olasılığı çok yüksektir.

Halk sağlığını doğrudan ilgilendiren bu durum için sahte ürün satışı yapan firmalar tespit edilmiş olup, ilgili firmalar için yasal süreç başlatılmıştır.

Kamuoyuna önemle duyurulur.

Biotem Oksilite Medikal - Bioxi