Bioxi Antiseptik Gargara

Bioxi® ANTİSEPTİK GARGARA

Ağız yaralarından birçok kişi (%25) muzdariptir. Aft diye de bilinen ağız yaraları (ülserleri), ağızda dil, diş eti, yanak, damak gibi hassas bölgelerde meydana gelen kişinin yemek yemesine, bir şeyler içmesine, konuşmasına engel olmakta hatta tükürük salgılarını bile kontrol edememesine neden olmaktadır. Sarı ya da beyaz renkli olabilen ülserler ve 1-2 mm kadar derinliğinde olabilmektedir. Ağız yaraları tek başına olabildiği gibi çok sayıda da çıkabilir. Bayanlarda daha sık oranda görülebilen ağız yaraları değişik sebeplere bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Vücudumuzun el ve cilt gibi bölgeleri, bakterilere en açık yerler olması yanı sıra ağız içi de, en az bunlar kadar bakterilerle sürekli temas halindedirler.

Yediğimiz yiyeceklerden, içtiğimiz sulardan ve meyvelerden ağız içinde dişlerimizin aralarında bakteriler yoğun bir şekilde bulunabilmektedirler. Bioxi Antiseptik Gargara içerdiği dezenfektan özelliği ile ağızda mevcut bulunan bakteri sayısını azaltır ve buna bağlı olarak ağız kokusunu ortadan kaldırarak hastalık ve yara oluşmasına engel olur. Yemeklerden sonra ağzı Bioxi Antiseptik Gargara ile çalkalamak, bir miktar yemek artığını temizlediği gibi, ağızda yerleşecek olan bakterileri daha yerleşemeden yok eder. Ağız içerisinde koruyucu bir etki yaparak bakteri kaynaklı tahriş ve ağrıların oluşmasını önler. Bakterilere karsı doğal bir ürün olan Bioxi Antiseptik Gargara etkin ve güvenli bir şekilde ağız içi temizliğinde kullanılabilmektedir.

Ağızdaki yaralara, ağızda normalde de bulunan Candida albicans olarak isimlendirilen bir mantar türü neden olmaktadır. Var olduğu halde her durumda hastalık yapmamasının nedeni ise bağışıklık sistemimizin bu tür mantarı yok edebilmesidir. Fakat tersi durumda ise aynı şeyi söyleyemeyeceğiz.

Etkinlik: Bakterisid, Virusid, Fungusid Etkili / Cilt Koruma Faktörlü / Hızlı Etkili

Bioxi®, ağız ve mukoza bakımında, doğrudan uygulanabilen, güvenli, doğal, doku dostu bir solüsyondur. Bu etkinliği maksimum düzeylerdedir.

Yapılan Laboratuvar Testlerinde; Staphylococcus spp, Candida albicans, Pseudomonas spp., E. coli gibi patojenlerin %99.9 ′nu saniyeler içerisinde öldürdüğü görülmüştür. Son derece güvenli ve etkili olduğunu kanıtlamıştır.

Uygulama: Bioxi, bakterisid etkili Biyosidal doğal bir antiseptiktir. Bioxi antiseptik gargara etken maddesi pozitif yüklü +mV olduğundan, ağızın çalkalanması sırasında, negatif bir yüke sahip olan diş, plak ve oral mukoza yüzeylerine ve instraselüler komponentlerin zayıflamasına neden olan mikroorganizmaların hücre duvarı üzerine adsorbe olarak bakteri hücre membranının parçalanmasına neden olur. Bioxi antiseptik gargara, adsorbe olduğu bu yerlerden 24 saat süresince kademeli olarak salınır. Bu salınma bakteriyostatik etkinin devamını sağlar. Farmakokinetik çalışmalar göstermiştir ki, çalkalamayı takiben Bioxi antiseptik gargara yaklaşık %30’u oral kavitede kalır ve ağızdaki sıvılar içine yavaş yavaş salınır.

Çalışmalar Bioxi antiseptik gargaranın gastro intestinal kanaldan absorbsiyonunun çok az olduğunu göstermiştir. Genel amaçlı olarak ağız ve mukoza antisepsisinde kullanılır. Ağız antisepsisi için 30 sn., Bioxi antiseptik gargara ağızda çalkalamak dezenfeksiyon için yeterlidir. Gözlere ve gözlere yakın alanlara uygulanmaz. Bakterisid (MRSA dahil), tuberkulosid, fungusid ve virüsid (HBV, HIV, SARS, H5N1, H1N1 ve zarflı virüsler için 30 sn., adeno virüsler için 1 dk yeterlidir) etkilidir.

Hijyenik ağız dezenfeksiyonu için: Ağzınıza Bioxi alınız ve 30 sn iyice çalkalayıp tükürünüz. Sonra 1/1000 oranlı Bioxi / Temiz suyla ağzı çalkalayınız. Uygulama sırasında ürünü yutmayınız. Gargara sonrası çözeltiyi tükürünüz. Yutma durumunda Temiz suyla ağzı çalkalayın. Bol miktar su içirin. Doktor tavsiyesi alın.

Etki Spektrumu: Etkisini < 1dk sürede göstermektedir.

Bioxi®, oldukça güçlü ve geniş bir mikrobiyosid özelliğe sahip olduğundan, M. Tuberculosis, MRSA, Escherichia Coli, Salmonella, Hepatit B, Hepatit C, HIV-1, H5N1 ve SARS gibi birçok bakteri ve virüsü hızlı ve güvenilir bir şekilde etkisiz hale getirmektedir. Süper Aktif Dezenfektan; dünyada 1990′ lı yılların ortasından itibaren kullanılmaya başlanmış ve bu tarihten sonra kendisine geniş bir kullanım alanı bulmuştur. Süper Aktif Dezenfektan Almanya’ da BAUA (N-21957), ABD ‘de FDA (Food and Drug administration) (No.178.1010) ve EPA (Environmental Protection Agency) tarafından temiz, doğaya, insanlara, hayvanlara ve bitkilere zarar vermeyen, yüksek düzeyli bir dezenfeksiyon ve sterilizasyon ürünü olarak onay almıştır.

Formülündeki tüm maddeler doğada biyolojik olarak çözülür.

gargara-22

dezenfektanci.com | Online Satış

Son günlerde özellikle e-ticaret platformlarında Bioxi markamız adı altında sahte ürün satışı yapıldığı tespit edilmiştir.

Siz değerli ziyaretçilerimizden ricamız; Bioxi markalı dezenfektan ürünü satın alımlarınızda www.dezenfektanci.com ya da Bioxi Yetkili Satıcılarını tercih etmeniz.

Ürünlerimizin satış fiyatları www.dezenfektanci.com adresinde olduğu gibidir. Bu fiyatların çok altında satış yapan firmalardan uzak durmanızı ve alışveriş yapmamanızı önemle rica ederiz.

Bu firmaların sattığı ürünlerin orijinalliğinin şüpheli olması ve içerisinde insan sağlığını doğrudan etkileyen zararlı kimyasallar olma olasılığı çok yüksektir.

Halk sağlığını doğrudan ilgilendiren bu durum için sahte ürün satışı yapan firmalar tespit edilmiş olup, ilgili firmalar için yasal süreç başlatılmıştır.

Kamuoyuna önemle duyurulur.

Biotem Oksilite Medikal - Bioxi